24 marca odbył się cudowny koncert utalentowanej artystki Cris Millie. Przy tej okazji zorganizowaliśmy konferencję prasową, na podstawie której postawł poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury! 
 

Jestem z zamiłowania muzykiem, w przeszłości grałam w filmach jako dziecko, natomiast teraz chcę się skupić na muzyce brazylijskiej – mówi Aleksandra Rosińska znana jako „Cris Millie”, która zafascynowana muzyką latynoską odwiedziła Brazylię, gdzie poznała kulturę i rytmy, które towarzyszą jej we wszystkich działaniach artystycznych. – Brazylia to wspaniała kultura, otwarci ludzie. Muzyka brazylijska wycisza, uspokaja, ale Brazylia to nie tylko bossa nova. Jest też rock i pop brazylijski – mówi Aleksandra Rosińska.

Z Olą poznałyśmy się dwa miesiące temu – mówi Iwona Mikusińska z agencji artystycznej Voice Hunters z Kalisza – Ola przeszukując internet, nawiązując kontakty z artystami warszawskimi usłyszała o naszej agencji – że mamy 18 artystów, którzy z nami współpracują, ale również mamy kilka osób spośród aktorów, muzyków, kompozytorów, producentów w Warszawie, którzy zdeklarowali swoją pomoc i Ola dzięki temu nawiązała z nami współpracę.

Po owocnym spotkaniu w Warszawie panie uzgodniły zasady współpracy – Polubiłyśmy się z Olą i stwierdziłam, że nawiążemy współpracę – mówi Mikusińska – Urzekło mnie w niej to, że uprawia zupełnie inny rodzaj muzyki. W momencie kiedy nasz rynek jest zalewany muzyką pop oraz disco polo, uważam że taki spokojny brazylijski nurt bossa nova jest bardzo „charakterny” i uważam, że Cris bardzo dobrze odnajduje się w tym rodzaju muzyki – dodaje właścicielka agencji artystycznej Voice Hunters.

Jak przyznaje Cris jest to jej pierwszy koncert w Kaliszu – Wszyscy są tu dla mnie bardzo mili, miasto również mi się podobaPodczas koncertu usłyszymy bossa novę, jednak skupiam się na muzyce, której ludzie jeszcze nie znają, bo muzyka brazylijska jest bardzo ciekawa. Chcę pokazać trochę rocka i bossa novy.

Cris Millie sama komponuje i pisze teksty piosenek, natchnienie artystyczne przychodzi u niej najczęściej… pod prysznicem – Generalnie każda piosenka jest o moim życiu, o moich związkach, o moich początkach. Z reguły to wygląda tak, że wymyślam sobie melodię i nagrywam ją sobie na telefon, a potem tworzę tekst – mówi Cris, która nad aranżacjami pracuje wspólnie z gitarzystami, a sama gra na flecie poprzecznym.

Jej największym marzeniem artystycznym jest występ z legendą brazylijskiej sceny muzycznej – Seu Jorge.

Managerem artystki jest agencja artystyczna Voice Hunters z Kalisza – Współpracuję z Voice Hunters, ponieważ nie narzucają mi co mam grać. Opiekują się mną kompleksowo jeśli chodzi o stroje, makijaż i koncerty. Dzięki nim nie muszę się skupiać na stresujących rzeczach tylko mogę się skoncentrować na muzyce – przekonuje Cris.

Voice Hunterst jest nie tylko managerem Cris, ale wielu innych utalentowanych młodych artystów – W Kaliszu mamy doskonałych muzyków, zdolnych ludzi i możemy opierać na nich każdy projekt muzyczny – mówiła Iwona Mikusińska.

Całe wydarzenie – jak i wszystkie kroki po Kaliszu Cris Millie jest nagrywane przez telewizję Canal+. Artystka wygrała konkurs, w ramach którego Canal Dicovery dokumentuje jej drogę artystyczną. Program będzie emitowany w tej stacji w czerwcu tego roku w ramach 9 odcinka losów Cris Millie.

ARTYKUŁ na portalu calisia.pl