17 marca 2018

Tak o artyście, który wystąpił w piątkowy wieczór w Cafe.Calisia.pl – powiedziała dyrektor artystyczna Agencji Voice Hunters – Iwona Mikusińska. Oskar Mir – to artysta hipnotyzyjący zarówno swoją muzyką jak i głosem.Wszystko w jego muzyce ma znaczenie, brzmi i zapada w duszę- mówią uczestnicy koncertu.

Article zrzut ekranu 2018 03 18 o 13.34.21

Koncert Oskara Mira był niezwykłym przeżyciem, podróżą poprzez magiczne dźwięki, wielkim ukojeniem, jakie dał nam swym głosem ten jakże niezwykły artysta– dodaje Iwona Mikusińska, która uważa tego młodego artystę za szczególne utalntowanego i wróży mu niezwykłą karierę.

Muzyka Oskara jest mocno osadzona na melodii wokalu, miejscami zaskakująco wyrazistego i ekspresyjnego. Oscyluje między urokliwą muzyką popularną, elektroniką, gatunkami indie, avant, triphop.

Jak mówi sam artysta – jego inspiracją jest mitologiczny Orfeusz, którego nigdy nie słyszał, ale który zszedł do Hadesu i muzyką próbował odbić miłość śmierci.

Istotnie, piątkowy koncert był wyjątkowy! Magnetyzujące, elektroniczne dźwięki, w towarzystwie gitary, perkusji okraszone efektami świetlnymi i dymem – wszystko razem zagrało idealnie tworząc prawdziwe widowisko. W duecie z Oskarem wystąpił Wiktor Piskorz – grający na wielu różnych instrumentach. Swoistym uzupełnieniem wieczoru była wystawa grafik młodej kaliskiej artystki – Joanny Michalskiej.

To był jeden z naszych najlepszych koncertów. Wcześniej u Was nie byliśmy, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, a teraz wiemy, że z przyjemnością wrócimy jeszcze. Dzięki Voice Hunters, dzięki Kaliszanie! Wielki respekt dla naszych realizatorów dźwięku! Dzięki za super after, Panowie:) – napisał na z podziękowaniem Oskar Mir.


Oskar Mir – to solowy projekt muzyczny wywodzący się z północy Polski: Elbląga i Gdańska. To hipnotyczny rytm, nośne refreny po polsku, trochę tajemnicy. Artysta mówi, że jego piosenki to hasła nieistniejącej i nieskończonej encyklopedii jeszcze nieopisanych wrażeń i przeczuć. .

Obecnie jest w trasie koncertowej, przybliżającej jego twórczość szerszej publiczności w Polsce.

Działalność artysty prężnie się rozwija, przez nieco ponad pół roku zdążył zrealizować trzy teledyski i nawiązać wiele kolaboracji z przeróżnymi artystami, w tym z zakresu sztuk wizualnych – z fotografami, performerami, filmowcami.

Sam Oskar jest nieodłączną postacią w wielu przedsięwzięciach z zakresu sztuki – regularnie organizuje scenę Chillout na rozwijającym się Festwalu GrassRoots w województwie pomorskim czy wraz z Wiktorem współpracuje z działającą przy Centrum Sztuki Galeria El formacją Soundlab wspierającą artystów dźwiękiem.

 

Poniżej cytujemy podziękowania od Voice Hunters

Kochani Agencja Artystyczna Voice Hunters składa ogromne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, iż wczorajszy wieczór był tak wspaniały.

Wielkie dzięki dla Oskara za rewelacyjny koncert, za przekaz jaki niesie Jego muzyka i teksty. Słowa podziękowania kierujemy również dla Wiktora, który muzycznie wspierał na scenie artystę.

Elżbiecie i Jackowi Magnuszewskim dziękujemy za udostępnienie lokalu, pomoc w realizacji przedsięwzięcia, a przede wszystkim za jak zwykle profesjonalną opiekę medialną.

Piotrowi Śledziowi oraz Robertowi Figlowi dziękujemy za ogrom pracy jaki włożyli w to, by stworzyć podczas koncertu niezwykły klimat i magię.

Słowa wdzięczności i wielkiego uznania kierujemy do Joanny Michalskiej, niezwykle utalentowanej artystki, która udostępniła swe rewelacyjne grafiki.

Darii oraz dziewczynom z Cafe.Calisia.pl za pracę jaką włożyły w przygotowanie lokalu, ale przede wszystkim przepyszne przekąski i dania, jakie przygotowały w dniu wczorajszym. Dziewczyny…… prawdziwa poezja smaków!!!!!!!

I na koniec ogromne podziękowania dla Was kochani za to, że zaszczyciliście nas wczoraj swoją obecnością. Mamy nadzieję, iż spełniłyśmy Wasze oczekiwania. DZIĘKUJEMY !!!!