Młodzi i zdolni z Music Store na scenie w Cafe.Calisia.pl

Sobotni wieczór w Cafe.Calisia.pl należał do uzdolnionych uczniów szkoły muzycznej Music Store. W sali wypełnionej po brzegi zabrzmiały polskie i zagraniczne utwory.

Wystąpili uczniowie p. Kasi Majewskiej- Krzyżaniak: Martyna Miśko, Wioletta Michalak i Marcin Zienkiewicz, p. Magdy Gruchociak: Marika Żychlinska i Antek Leśniewski oraz p. Marysi Jankowskiej: Marcelina Olejnik.

Najmłodsza uczestniczka Otwartej Sceny ma tylko 12 lat i serce wypełnione muzyką po brzegi. Marika Żychlińska śpiewa, kiedy tylko może – w domu, w samochodzie, a nawet w drodze do szkoły! Marika marzy, aby nauczyć się grać na gitarze i z pewnością to marzenie uda jej się spełnić. Najwięcej przyjemności sprawia jej śpiew, który przynosi uśmiech na twarzy innych ludzi. Na scenie w Cafe.Calisia.pl zaprezentowała 3 utwory m.in. “Choć nie znam pana ani Pani” (muz. J. Wojdak, A, Pałac, sł. J. Holm)

W Cafe.Calisia.pl wystąpił także wszechstronnie uzdolniony Marcin Zienkiewicz. Marcin sam aranżuje piosenki, nagrywa covery i tworzy muzykę. Jest fanem Nirvany, dlatego jedną z piosenek, jaką zaprezentował była “Dump” z rep. Nirvany.

Tegoroczna maturzystka, Wioletta Michalak planuje studia ukierunkowane muzycznie. Śpiewa od dziecka, szczególnie interesuje się poezją śpiewaną i musicalami. W wolnych chwilach czyta literaturę fantasy, bliska jest jej także biologia.

Marcelina Olejnik porwała publiczność kilkoma utworami m.in. “Valerie” Amy Winehouse. Kariera muzyczna niezwykle skromnej i uzdolnionej wokalistki to pasmo sukcesów. Marcelina zajęła pierwsze miejsce w Grand Prix I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, a także I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Wszystkich sukcesów Marceliny nie sposób wymienić ale dzięki talentowi i urokowi osobistemu kariera muzyczna stoi przed nią otworem.

Antek Leśniewski zaśpiewał m.in. “Grenade” autorstwa Bruno Marsa. Antek uwielbia muzykę i piłkę nożną. Skromny i pełen uroku osobistego uczeń szkoły podstawowej nr. 10 zawsze chętnie prezentuje swoje umiejętności wokalne i nie boi się wyzwań.

Martyna Miśko przy akompaniamencie gitarzysty Bartka Waszaka wykonała m.in. utwór “Stay With me” – Sam Smith. Martyna oprócz wielkiego muzycznego talentu posiada niebywałe zdolności językowe. Często reprezentuje Music Store na zewnątrz i odnosi sukcesy. Wokalistka próbuje wszystkich gatunków muzycznych i brzmi świetnie w każdym z nich.

Przypominamy, że Otwarta Scena odbywa się raz w miesiącu. Agencja Artystyczna Voice-Hunters zaprasza każdego, kto chce się zaprezentować, porozmawiać lub po prostu obejrzeć występy do Cafe.Calisia.pl przy Alei Wolności 6.